Nowości w SMS 12.2

Transport osadów z SRH-2D
SMS 12.2 umożliwia obsługę transportu osadów rzecznych z użyciem najnowszej wersji modelu SRH-2D.

Nowe tutoriale SRH-2D
Dokumentacja SMS 12.2 została zaktualizowana o opis modelu SRH-2D, w tym transport osadów, warunków brzegowych i obróbki końcowej.

Cechy przepływu CMS
Dodano pokrycia dla modelu CMS-Flow

Obsługa HEC-RAS 2D
Dodane zaawansowane narzędzia generowania siatek w celu szybkiego tworzenia i eksportu geometrii dla HEC-RAS 2D. HEC-RAS jest również możliwy do wykorzystania w procesach symulacji. W przyszłych wersjach SMS obsługa HEC-RAS będzie rozszerzana. Dodane nowy tutorial, opisujący bieżące wsparcie dla HEC-RAS 2D.

Nowe funkcje modułu
SMS od wersji 12.2 może wykorzystywać siatki składające się z krzywoliniowych wielokątów. Mogą one być zwielokrotniane w celu szybkiego tworzenia kolejnych iteracji geometrycznych. Dodany został również moduł UGrid celem tworzenia siatek nieustrukturyzowanych

Nowe samouczki dotyczące analizy wrażliwości
Dostępne są nowe samouczki dotyczące analizy wrażliwości RMA2 i FESWMS.

Wersja SMS Community
Wersja SMS Community dostępna jest bezpłatnie. Możliwa jest w niej obsługa maksymalnie jednej siatki. W wersji darmowej dostępny jest również model SRH-2D, z ograniczeniem do pojedynczej symulacji.

Inne nowe funkcje
Dodane zostały nowe opcje do narzędzia Smooth Arc. Funkcji zmiany rozmiaru można teraz używać do rozkładu wierzchołków na łuku

Nowy samouczek odwzorowań
W SMS 12.2 dostępny jest nowy samouczek dla funkcji odwzorowań

Script logo