ATLAS.ti
Nowość - wersja 2023!
ATLAS.ti to oprogramowanie, służące do jakościowej analizy dużych zbiorów danych tekstowych, graficznych, audio i wideo. Jego zaawansowane narzędzia pomagają uporządkować i zarządzać materiałem w kreatywny i systematyczny sposób.
Ogromna różnorodność typów mediów
ATLAS.ti pozwalana na pracę z szeroką gamą mediów: kodowanie setek dokumentów, klipów audio czy zdjęć. Program umożliwia pracę z dokumentami tekstowymi we wszystkich głównych formatach - w tym txt, .doc, .docx, .odt i .pdf. Możliwe jest wykonanie w pełni zautomatyzowanego wyszukiwania w jednym lub wielu dokumentach, automatyczne kodowanie i inne zaawansowane operacje semantyczne w celu wydobycia znaczenia.Program zapewnia współpracę z dziesiątkami formatów graficznych i dźwiękowych (.wav, mp3, .wma, itp.), a także z najpopularniejszymi typami wideo (.avi, .mp4, .wmv, itp.). Możliwy jest import danych z takich programów jak Evernote, Twitter i Reference Manager do przeglądu literatury lub całych ankiet, w celu dokonania analizy odpowiedzi na pytania otwarte.
Dogłębna analiza materiałów
ATALS.ti umożliwia kodowanie systematyczne i opracowanie układu znaczeń tekstów. Badanie danych jest możliwe z użyciem Network Editor, narzędzi do wyszukiwania tekstu, chmury słów, tabel częstotliwości występowania słów oraz różnych opcji zapytań. Narzędzia te pomagają w odkryciu skomplikowanej strutury tekstowej danych, ich powiązanych znaczeń.Potężny zestaw narzędzi
ATLAS.ti oferuje kompleksowy zestaw narzędzi i funkcji, które są wystarczająco wydajne i elastyczne, aby przeprowadzić badanie nawet najbardziej złożonego materiału danych.Centralna przestrzeń robocza w ATLAS.ti obejmuje dane projektu. Użytkownik ma zapewniony szybki i wygodny dostęp do wszystkich podstawowych elementów projektu, takich jak: dokumenty, podświetlone / zakodowane segmenty danych, kody, notatki, hiperłącza, grupy lub sieci. Kodowanie można wykonać przeciągając kody na wybraną część danych.
Narzędzia Object Managers, Project Explorer i Co-occurrence Explorer umożliwiają przeglądanie i poruszanie się po danych projektu. Użytkownik może wizualizować swoje odkrycia i interpretacje za pomocą cyfrowej mapy myśli.
Unikalne funkcje
Obszar interaktywnego marginesu stanowi unikalną przestrzeń roboczą w ATLAS.ti. Funkcja ta pozwala na wyjątkowo intuicyjny sposób pracy z danymi, cyfrowo przenosząc tradycyjną analogię do papieru i pióra. Unikalny jest też poziom cytowania, oferując analizę poniżej kodowania i lepiej wspiera indukcyjne, interpretacyjne podejścia badawcze, takie jak ugruntowana teoria, hermeneutyka, analiza dyskursu, socjologia wiedzy lub fenomenologia, niż jakiekolwiek inne oprogramowanie. Do unikalnych cech ATLAS.ti należy także funkcja network / visualization, która oferuje najbardziej zintegrowany sposób pracy z danymi, jest narzędziem do wizualizacji, a także do analizy, organizacji i prezentacji danych.Ze względu na sposób, w jaki program zarządza danymi, umożliwia obsługę znacznie większych projektów niż inne tego typu produkty: ATLAS.ti obsługuje projekty zawierające tysiące dokumentów i / lub dziesiątki tysięcy zakodowanych segmentów danych.
Praca w zespole
ATLAS.ti wspiera pracę zespołową na kilka wysoce efektywnych sposobów. Dedykowane narzędzia, a także niektóre ogólne zasady oprogramowania sprawiają, że współpraca staje się prosta.Wersja demonstracyjna
Bezpłatną wersję testową programu ATLAS.ti można pobrać bezpośrednio ze strony producenta![]() |
Wersja testowa ATLAS.ti |

Nowości ATLAS.ti 23
Nowości funkcjonalne w ATLAS.ti 2023
Nowości ATLAS.ti 22
Nowości funkcjonalne w ATLAS.ti 22