Surfer

Surfer jest w pełni funkcjonalnym pakietem do tworzenia wizualizacji 3D, tworzenia map konturowych i modelowania powierzchni, pracującym na systemie Microsoft Windows.
Program posiada szerokie zastosowanie do modelowania terenu, modelowania batymetrycznego, wizualizacji krajobrazu, analizy powierzchni, sporządzania map izoliniowych, map zlewni i map powierzchni 3D, gridding'u, automatycznego wyznaczania objętości i wielu innych.
Zaawansowane możliwości programu pozwalają przekształcić dane XYZ do postaci wykresów, w jakości publikacyjnej. W porównaniu z innymi pakietami oprogramowania dostępnymi na rynku, Surfer zapewnia najwięcej metod gridding'u i oferuje szeroką kontrolę nad ich parametrami, w tym wariogramami dostosowanymi do potrzeb użytkownika. Można również skorzystać z plików siatek uzyskanych z innych źródeł, takich jak pliki USGS DEM lub plików programu ESRI.
Siatkę wyświetlać można w postaci konturu, powierzchni 3D, mapy siatkowej 3D (wireframe), map zlewni, mapy wektorowej, mapy obrazowej, mapy cieniowanej i mapy punktowej. Możliwe jest dodanie map bazowych i połączenie różnych typów map, celem finalnego wyświetlenia jak największej liczby informacji reprezentowanych przez dane. Prawie wszystkie aspekty map mogą być dostosowane do potrzeb użytkownika, aby mógł on stworzyć potrzebną prezentację. Dzięki temu wszystkiemu, generowanie map w jakości publikacyjnej nigdy nie było szybsze i łatwiejsze.
         
Wymagania systemowe
  • System operacyjny: Windows Vista, 7, 8 (z wyłączeniem RT), 10 lub nowszy
  • Wersja: 32 oraz 64-bitowa
  • Grafika: rozdzielczość 1024x768 lub większa z minimum 16-bitową paletą kolorów
  • Dysk twardy: co najmniej 500 MB wolnej przestrzeni
  • Pamięć: co najmniej 512 MB RAM

         

Script logo