Nowości w wersji MAXQDA 2020.2

Tryb ciemny interfejsu
Tryb ciemny to jeden z największych trendów w projektowaniu, który ostatnio wydały wszystkie główne systemy operacyjne i coraz większa liczba pakietów oprogramowania. Ciemny interfejs użytkownika jest przyjemniejszy dla oczu, kolory wyróżniają się bardziej w porównaniu z białym tłem i… po prostu wygląda dobrze. W nowej aktualizacji MAXQDA 2020 producent zoptymalizował każde okno i ikonę MAXQDA pod kątem jasnego i ciemnego tła. Od teraz można wybrać jedną z dwóch opcji projektowania interfejsu użytkownika w ustawieniach MAXQDA: opcja Light lub Dark


Większość osób nieustannie patrzy na ekrany - smartfony, telewizory, monitory itp. - a „cyfrowe zmęczenie oczu” (ból oczu spowodowany patrzeniem na ekrany przez długi czas) stało się powszechnym zjawiskiem. W związku z tym opracowano ciemne tryby, aby złagodzić uczucie zmęczenia oczu. Zwłaszcza w nocy lub podczas pracy w warunkach słabego oświetlenia wiele osób opisuje tryb ciemny jako wygodniejszy, co przekłada się na lepsze wrażenia z pracy.

Jak przełączać się między trybem jasnym i ciemnym
Przełączanie się między trybem jasnym i ciemnym w MAXQDA jest niezwykle łatwe. Należy kliknąć symbol koła zębatego w prawym górnym rogu, aby otworzyć ogólne preferencje programu. Następnie wybrać preferowany motyw interfejsu za pomocą menu rozwijanego i kliknąć „OK”. MAXQDA uruchomi się ponownie w wybranym schemacie kolorów.

Dzięki nowemu trybowi ciemnemu, praca z dużymi plikami tekstowymi może być łatwiejsza, ponieważ zawartość wyróżnia się, gdy wstążka menu i inne części interfejsu użytkownika znikają w tle. Kolorowe paski kodowe są lepiej widoczne, co może ułatwić skupienie się na ważnych rzeczach.


Tabele, podsumowania, analizy Twittera i wiele innych narzędzi, w tym narzędzia MAXDictio i MAXQDA Stats, są również oferowane w trybie ciemnym, co pozwala zobaczyć swoje badania w zupełnie innym świetle.

Nowy sposób przedstawiania wyników
Korzystanie z MAXQDA w trybie ciemnym podczas tworzenia wizualnych wyników otwiera nowe opcje prezentacji. Narzędzia takie jak Code Matrix Browser lub Code Relations Browser również otrzymały nowy ciemny wygląd. Daje to większą swobodę w ustalaniu, jak najlepiej zaprezentować swoje wyniki w prezentacji lub na papierze - wystarczy przełączyć się między trybem ciemnym i jasnym, aby tworzyć obrazy, które idealnie pasują do projektu prezentacji.Script logo