FAQ

Mathtype 7 upgrade
Najnowsza wersja dostępna wraz z nowym interfejsem, z inną organizacją ikon oraz nowymi funkcjami, jak np. rozpoznawanie pisma ręcznego. Nowy interfejs będzie stopniowo dostępny we wszystkich aplikacjach MathType. Obecnie nie jest dostępny w aplikacji MathType Desktop.

Jaka jest relacja między MathType a WIRIS EDITOR?
WIRIS EDITOR został przemianowany na MathType w marcu 2018 roku. MathType 7 to połączenie klasycznego MathType, WIRIS EDITOR i nowych aplikacji opracowanych dla Google i Office Online.

Czy MathType 7 obsługuje pakiet Office 2016 dla komputerów Mac?
Tak. Dzięki subskrypcji można korzystać z MathType w aplikacji Office 2016 dla komputerów Mac. Użytkownicy Maca mogą być także zainteresowani korzystaniem z MathType w Office Online lub iPad w aplikacji Office na iPada.

Wymagania systemowe
 • 35 MB wolnej przestrzeni na dysku
 • Minimalne wymagania co do wielkości pamięci RAM
 • Mac: Mac OS X Yosemite (10.10) lub nowszy, macOS High Sierra (Version 10.13)
 • Windows: Microsoft Windows 7, 8/8.1 (bez Windows RT), 10.
 • MathType Desktop pracuje na tabletach Microsoft Surface Pro, Surface Pro 2, Surface 3 i Surface 3 Pro. MathType Desktop nie pracuje na tabletach Surface RT, Surface oraz Surface 2.

Z którymi wersjami edytorów Apple Pages, Keynote i Numbers współpracuje MathType Desktop?
MathType Desktop działa dobrze z Pages 6.0, Keynote 7.0, Numbers 4.0 i nowszymi, ale nie z wcześniejszymi wersjami. Apple wybrał MathType Desktop jako edytor równań do użycia z tymi aplikacjami. Po zainstalowaniu MathType Desktop w Insert menu pojawi się polecenie Equation. Wybranie tego polecenia spowoduje otwarcie MathType Desktop, dzięki czemu można wstawiać równania do dokumentu.

Z którymi wersjami pakietu Microsoft Office współpracuje MathType?
Mac:
 • MathType Desktop współpracuje z pakietem Microsoft Office 2011 i 2016 na Mac, w tym Office 365.
  Uwaga 1: Jeśli Użytkownik wykorzystuje pakiet Office 2011 na systemie MacOS 10.13 High Sierra, należy pamiętać, że Apple nie obsługuje tej konfiguracji. MathType Desktop działa tylko z pakietem Office 2011 ver. 14.7.4 i wcześniejszych na High Sierra.
  Uwaga 2: Jeśli Użytkownik korzysta z Office 365, proszę zwrócić uwagę, że MathType Desktop obsługuje tylko wersje 15.41 i nowsze.
 • Wcześniejsze wersje MathType Desktop będą działać z pakietem Office 2008 na Mac, ale producent oferuje ograniczone wsparcie techniczne podczas korzystania z MathType Desktop w tej wersji pakietu Office.
Windows:
 • Office 2007, 2010, 2013, 2016 dla systemu Windows, w tym Office 365.
 • Office RT: równania MathType Desktop nie mogą być edytowane w tych wersjach pakietu Office, ale równania utworzone w obsługiwanych wersjach pakietu Office będą wyświetlane i drukowane.
 • Office Online: MathType 7 i nowsze wersje zawierają dodatek współpracujący z Microsoft Office Online.
 • Office dla iPada: Dodatek MathType dla pakietu Office działa na aplikacjach biurowych na iPada.
 • Office 64- i 32-bitowy: MathType Desktop jest kompatybilny zarówno z 64-, jak i 32-bitowymi wersjami pakietu Office.

Które wersje Google Suite działają z MathType?
 • MathType dla Google działa we wszystkich wersjach rozwiązania w systemach Windows, Mac oraz Linux
 • Google Docs for iPad: aplikacja nie obsługuje dodatków, dlatego MathType nie działa w aplikacji na iPada.

Czy MathType Desktop jest kompatybilny z Windows na Mac i z Mac na Windows?
Tak. MathType Desktop na Mac i Windows są w pełni kompatybilne ze sobą, a dokumenty Microsoft Word zawierające równania MathType Desktop mogą być łatwo udostępniane między nimi.

MathType Desktop versus Equation Editor
Equation Editor ("Microsoft Equation 3.0") był przez wiele lat dołączany do pakietu Microsoft Office i innych produktów. Aktualnie ww. produkt nie jest już dołączany do pakietu Microsoft Office, ale może nadal być powiązany z innymi aplikacjami lub jeśli pakiet Microsoft Office nie został zaktualizowany.

Czy osoby które nie używają MathType Desktop będą mogły odczytać lub edytować równania?
Możliwe jest wysyłanie dokumentów zawierających równania MathType Desktop do innych osób, aby mogły je wyświetlać, drukować lub nawet edytować. W przypadku konieczności edycji, osoby te powinny pobrać i zainstalować 30-dniową wersję trial MathType Desktop. Po zakończeniu ww. okresu próbnego edytor MathType Desktop nie będzie dostępny. Czcionki MathType Desktop pozostaną zainstalowane, aby równania były wyświetlane i drukowane.

Czy będzie można edytować równania Equation Editor za pomocą MathType Desktop?
Tak, MathType Desktop może edytować równania Equation Editor w istniejących dokumentach. MathType Desktop nie może tworzyć równań w starym formacie Equation Editor.

Jak wprowadzić spację w równaniach? Dlaczego wydawany jest dźwięk po naciśnięciu spacji?
Podczas pisania MathType Desktop automatycznie stosuje odstępy, zgodnie z zasadami matematycznej składni. Obejmuje to sześć różnych szerokości odstępów, z których żadna nie jest szerokością zwykłej spacji. Ponieważ użytkownicy są przyzwyczajeni do wciskania spacji podczas pisania, zostaje ona wyłączona, gdy wprowadzane są wyrażenia matematyczne. Jednak MathType Desktop ma również tryb tekstowy, który pozwala na wpisanie prostej frazy lub zdania w środku równania, więc oczywiście spacja działa w trybie tekstowym. Jeśli użytkownik uzna, że w sposób ciągły potrzebuje dodatkowej przestrzeni w określonych miejscach w wyrażeniach rutynowych, zalecana jest zmiana definicji odstępów, zamiast wciskania spacji. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na stronę: c
http://docs.wiris.com/en/mathtype/mathtype_desktop/reference#define_spacing_dialog


Definiowanie szerokości spacji

Script logo