Automatyczna transkrypcja

Aktualizacja MAXQDA 24.2 wprowadza przełomowy przepływ pracy, który umożliwia użytkownikom MAXQDA bezproblemowo importować i transkrybować pliki multimedialne w oparciu o sztuczną inteligencję.

Do korzystania z transkrypcji MAXQDA potrzebny jest moduł dodatkowy AI Assist(1), który jest w pełni zintegrowany z programem i można go dodać w formie:
 • wersji bezpłatnej, na okres 1 roku, która obejmuje:
  • ograniczone podpowiedzi (analiza ~10 stron tekstowych dziennie)
  • 60 darmowych minut transkrypcji
 • odpłatnej wersji AI Assist Premium, na okres 1 roku, która obejmuje:
  • nieograniczone podpowiedzi
  • 60 darmowych minut transkrypcji
(1) AI Assist jest oferowany do licencji MAXQDA ver.24.

Transkrypcja w MAXQDA
Wystarczy zaimportować pliki multimedialne i można wybierać spośród różnych opcji: połącz multimedia z istniejącą transkrypcją, wykonaj ręczną transkrypcję lub użyj funkcji “MAXQDA Transcription” opartej na sztucznej inteligencji, aby automatycznie transkrybować nagranie bezpośrednio w projekcie MAXQDA.

MAXQDA oferuje 45 języków transkrypcji, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość. W ciągu kilku minut od przesłania nagrań do MAXQDA Transcription będzie można otrzymać pełny zapis. Opcjonalnie można utworzyć glosariusze, aby zapewnić poprawną transkrypcję nietypowych terminów, żargonu i specjalistycznej terminologii.

"Transkrypcja MAXQDA" oznacza osobno wkład każdego mówcy. Ta funkcja pozwala rozróżnić głosy i opinie ludzi, pomagając je analizować indywidualnie lub zbiorowo. Segmenty tekstu są powiązane z odpowiednimi segmentami czasu w pliku audio za pomocą znaczników czasu.

Transkrypcja MAXQDA jest w pełni zgodna z RODO. Pliki użytkownika są przechowywane wyłącznie na serwerach zgodnych z RODO, a dane są wykorzystywane wyłącznie do rozpoznawania mowy. Dane Użytkownika nie będą wykorzystywane w innych celach, ani udostępniane podmiotom trzecim.

W poniższym krótkim filmie przedstawiona jest funkcja transkrypcja MAXQDA w akcji


Zainstaluj aktualizację w trzech prostych krokach
 1. Otwórz MAXQDA ze stabilnym połączeniem internetowym
 2. Wybierz znak zapytania ("?") w lewym dolnym rogu ekranu
 3. Wybierz z menu opcję „Wyszukaj aktualizacje

Aktualizacja MAXQDA jest bezpłatna dla posiadaczy licencji MAXQDA 24.

Więcej informacji na temat transkrypcji MAXQDA można znaleźć na stronie:
https://www.maxqda.com/automatic-transcription

Script logo